DOLAR 8,7540
EURO 10,3892
ALTIN 496,61
BIST 1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Çankırı 28°C
Gök Gürültülü
Çankırı
28°C
Gök Gürültülü
Paz 30°C
Pts 30°C
Sal 27°C
Çar 28°C

Canlı Yayın 5 Günde 25 Bin İzlenme ve 70 Bin Etkileşim İle Rekor Kırıyor.

Canlı Yayın 5 Günde 25 Bin İzlenme ve 70 Bin Etkileşim İle Rekor Kırıyor.
12.03.2021
573
A+
A-

Radyo Kurşunlu ve Medya Kurşunlu’nun ortak yaptığı özel yayının ilk konuğu Kurşunlu Belediye Başkanı Dt. Şakir KAYMAK oldu. Yayın, 5 günde 25 Bin izlenme ve 70 Bin etkileşim aldı.

Özel yayında gündemi değerlendiren Başkan Kaymak, Medya Kurşunlu Genel Yayın Yönetmenleri Emrah TEPEÇAM ve Hasan YAVUZ’un sorularını cevapladı ve 2014 yılından bugüne kadar geçen 7 yıllık süreçte gerçekleştirdiği ve planladığı projeleri özel yayında izleyenlerle ve radyo dinleyicileriyle paylaştı.

Özel yayında akıllarda kalanlar;

GÜLDÜRCEK YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ.

“2014 yılında belediye başkanı seçildikten sonra gece gündüz rüyalarıma giren ve endişelendiren en önemli mesele içme suyu sorunuydu ve kısa bir sürede Güldürcek Barajından gelen hat ile Kurşunlu’nun 50 yıllık su problemini çözüme kavuşturduk.”

KURŞUNLU’YA GİRİŞ ÇIKIŞ YOKTU.

“En büyük problemlerden biri de Kurşunlu’nun giriş-çıkış kavşağının olmamasıydı. Samsun-İstanbul istikametinden gelen sürücülerin Kurşunlu’ya girebilmek için Kurşunlu’yu geçtikten 3 Km. sonra Bayramören yol ayrımından U çekerek ilçeye ulaşıyordu. Kurşunlu’ya girişte de giriş için ayrı bir şerit olmadığından kazaların yaşandığı giriş-çıkış problemi vardı. Karayollarıyla yapılan görüşmeler sonucunda hızlı bir şekilde hatta imar planları ve kamulaştırmaları yapılmadan kavşak inşaatına başlandı ve hızlı bir şekilde ilçemize giriş-çıkış kavşağını kavuşturduk.”

DÜĞÜNLER KONFERANS SALONUNDA YAPIYORDU.

“İlçemizde düğün salonunun olmamasından dolayı vatandaşlarımız tiyatro izler gibi düğün izlemek zorunda kalıyordu. Bizden önce başlanan ama tamamlanamayan düğün salonu inşaatını belediyenin bütçesi yok, nasıl yapılacak denilmesine rağmen tamamlayarak Çankırı’nın en büyük düğün salonunu halkımızın hizmetine açtık.”

BELEDİYENİN OLAN HER ŞEY KURŞUNLU HALKININDIR.

“Eski belediye binasını tadilattan geçirerek gençlerimizin ve halkımızın hizmetine açtık. Mahallerde kültür evleri oluşturduk ve oluşturmaya devam ediyoruz. Belediyenin olan her şeyi Kurşunlu halkının hizmetine sunduk.”

YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARINA TEZGAH AÇAN VATANDAŞLARIMIZDAN ÜCRET ALMIYORUZ.

“Salı pazarının girişinde atıl vaziyette bulunan binayı yıkarak yerine yöresel ürünlerimizin sergileneceği bir alan oluşturarak burayı vatandaşlarımıza tahsis ettik ve tezgah açanlardan ücret talep etmiyoruz. Vatandaşlarımız kendi üretimleri olan ürünleri Salı günleri burada sergileyerek satışlarını gerçekleştiriyorlar.”

KURŞUNLU HER ZAMAN ŞAMPİYON.

“Kurşunlu’da her zaman spora ve sporcuya önem verdik. Biliyorsunuz Kurşunlu Belediyespor 3 yıldır şampiyon ve bu sene de ilimizi BAL’da temsil edecekler. Belediye başkanı olduğumuzda ilçe stadımız toprak bir saha idi. Hatta çamurdan dolayı takımımız sahaya çıkamadı ve Ilgaz’a gitmek zorunda kalmıştık. İlçemizde de bir adet halı saha mevcuttu. Seçim dönemimizde gençlerimiz mevcut halı sahanın iyileştirilmesi talebinde bulunmuştu. Bizler hem ilçe stadımızı çimlendirerek çevre düzenlemesi yapıp hem de yeni bir kapalı halı saha yaptık. Ayrıca 2 tane daha yeni açık halı saha ile birlikte basketbol ve voleybol sahaları yaptık. Şuan da Kurşunlu’da 1 tane kapalı, 3 tane açık halı saha ve 1 tane de İlçe Stadı mevcut. Gençlerimiz bizden 1 istedi biz 5 verdik.”

ADIMIZ PARKÇI BAŞKANA ÇIKTI.

“Seçim beyannamelerimizde Haydi Çocuklar Parka projemiz vardı. İlçelerimiz içinde en büyük parkını Kurşunlu Şehitlik Parkını hizmete açtık. 13 tane park yaptık. Park sayısında da ilçeler arasında şampiyon Kurşunlu. Hatta adımız parkçı başkanı bile çıktı.”

HAYVAN PAZARINA SAHİP ÇIKALIM

“Çankırı’da yasalara uygun olarak yapılmış ve ruhsatlı olan tek hayvan pazarı Kurşunlu Hayvan Pazarıdır. Fakat şuan sadece Kurban Bayramları öncesinde aktif oluyor. Ben belediye başkanı olarak elimden geleni yaptım. Hayvan sahiplerine defalarca hayvanlarını boşta olsa Kurşunlu Pazarına getirmeleri için ricada bulundum. Çünkü Kurşunlu’daki hayvanlar bölgenin en iyilerinden. Pazar, zamanında bir kere öldü. Biz bunu yeniden canlandırmamız gerekiyor. Ben tekrar hayvan sahiplerine sesleniyorum. Ben üzerime düşen görevi yaptım. Bundan sonra burayı canlandırmak sizlerin görevi. Her hafta birileri en azından bir süre hayvanlarını pazara getirmiş olsa, orası panayır yeri gibi olur. Kurşunlu da hayvan pazarına aktif bir şekilde kavuşmuş olur. Ayrıca yer işgal parası da almıyoruz. Yeter ki hayvan pazarı canlansın. Hayvan sahipleri en azından 3 ay buraya hayvanlarını getirse bölgedeki diğer hayvancılar da burada hayvan olduğunu anlayacak ve Kurşunlu Hayvan Pazarı eski canlılığını kazanacak. Hayvan sahiplerinden tekrar rica ediyorum. 3 ay hayvanlarımızı getirelim. Sonrasında araba bir kere çalıştı mı yol almasını bilecek.”

MESLEK YÜKSEK OKULUNA GELEN ÖĞRENCİLERİ SOSYAL BİR HAYAT BEKLİYOR.

“Her seçim beyannamemizde Kurşunlu’ya ya yüksek okul ya da fakülte kazandırılması için beyanda bulunduk. Önce Seramik bölümü üzerinde duruyorduk. Fakat Seramik Bölümü’nü Çerkeş ilçesine açtılar. Üzüldük bu duruma. Lakin Seramik Bölümü tutulan bir bölüm değilmiş. Çankırı milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkanvekilimiz Av. Muhammed Emin AKBAŞOĞLU’nun girişimleriyle Çankırı’ya Hukuk Fakültesi, Kurşunlu’ya da Adalet Meslek Yüksek Okulu açıldı. Bu sene tek bölüm açıldı. Şuanda 82 öğrencimiz var. Seneye de bir bölüm, ilerleyen senelerde de 3. bölümü açarak Kurşunlu’da yaklaşık 500 öğrencinin öğrenim görmesini hedefliyoruz. Ayrıca ilçemize gelecek olan öğrencilere her türlü desteği vereceğiz. Bununla ilgili dernek de kurduk. Gerek kurduğumuz dernek, gerek belediye, gerekse de ilçemizde faaliyet gösteren Kurşunlu Gençlik Derneği’yle el ele vererek öğrencilerimize bol sosyal bir hayat yaşatarak ilçemizde misafir edeceğiz.”

NE İSTEDİLERSE YAPTIK.

“Eğitime büyük destek verdik. Belediye başkanı olduğumda gerek Liseye geçişte, gerekse de Üniversiteye geçişte ilçemiz İl bazında 7. veya 8. idi. Allah şahit, öğretmenlerimiz de sorabilir. Şuan yayın yaptığımız şu odaya (Belediye Başkanı Makam Odası) hangi öğretmen geldiyse eli boş ayrılmadı. Ne istedilerse yaptık. Öğretmenlerimizle en az 20 proje yapmışızdır. Projelerin finansal kısmının tamamını karşıladık. Bu senede pandemi olmasından dolayı sadece tablet dağıtabildik. Bundan önceki yıllarda üniversiteye ve liseye girecek öğrencilerin tamamının testlerini, konu anlatımlarının hepsini aldık teslim ettik. 800 öğrencinin tamamını her ay test yaptık. Test analizlerine göre hangi öğrencinin hangi konuda eksiği varsa o konuda tamamlayıcı dokümanlar ve testleri öğretmenlerimize teslim ettik. TUBİTAK projelerine destek verdik. Eğitimde hiçbir yardımı kısmadık. Eğitim çünkü çok önemli. Desteklerimiz sonuç verdi. 7.lik, 8.likten ilçemiz 2.liğe geldi.”

ALT YAPI KONUSUNDA HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUM.

“Kurşunlu’ya sağlıklı içme suyunu getirdik ama mevcut altyapıdan dolayı zaman zaman kirlenmeler ve çamurlaşmalar oluyor. O yüzden Kurşunlu’nun tamamının alt yapısını (su ve kanalizasyon) yeniliyoruz. Şuan izin tüm imzalar İller Bankasın’da atıldı. İnşallah Haziran ayında ilk kazmayı vuruyoruz. Tabi burada hemşehrilerimizden bir isteğim var. Kolay kolay belediye başkanları alt yapı işine giremez. Normalde alt yapı işi belediye başkanı için sıkıntılı bir süreç. Bu süreç vatandaşlarımız açısından da sıkıntılı. Çünkü Kurşunlu’nun her tarafını kazacağız. İçme suyu ve kanalizasyon altyapısını değiştirmek için buna mecburuz. Vatandaşlarımdan istirham ediyorum. 1 buçuk 2 yıl dişimizi sıkalım. Geleceğimizi kurtarmak istiyorsak bu süreçte bana destek vermelerini istiyorum. Çocuklarımıza temiz bir içme suyu miras bırakmak istiyorsak vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyorum.”

3’ÜNCÜ TOKİ GELİYOR.

“Sosyal Konutlar ve Yeşil Mahallesi, Hacıbekir Mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmalarımız oldu. Fakat Kentsel Dönüşüm kanununda hissedarların hepsiyle anlaşmayı gerektiriyor. Biz normalde Yeşil Mahalle ve Hacıbekir Mahallelerine TOKİ’yi getirmeyi düşünüyorduk. Çok hisseli olduğu için anlaşmak zor. Bu bölgelere özel bir çalışma yapacağız. Bu yıla kadar biz yeni bir Toplu Konut projesi düşünmüyorduk. Fakat fabrikanın yeniden çalışıyor olması, üniversitenin gelmiş olması ilçemizde hem ev fiyatlarını, hem de kira fiyatlarını yükseltmesinden dolayı 3. bir TOKİ’ye ihtiyaç olduğunu anladık. Gerekli çalışmaları başlattık. Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından onay çıktı. Sadece sayı konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Onların vermiş olduğu bir sayı var. Biz daha fazlasını istiyoruz. Yer olarak da Kızılcabayır olarak tabir edilen Kale’den Comartlar Mahallesine inen bölge olarak belirledik. Yapılması kesinleşti, sayı kesinleştikten sonra talep alma işlemine başlayacağız.”

HÜKÜMET KONAĞI VE ADLİYE BİNASI YAPILIYOR.

“İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’nun talimatıyla yeni hükümet binası için çalışmalara başladık. Mevcut bulunan Jandarma, Emniyet ve Orman İşletmenin Bir Kısmının bulunduğu yere H Şeklinde yapılması planlanan Yeni Binanın Bir tarafı Emniyet Müdürlüğü’ne, Bir tarafı Adliye’ye, orta kısmı da Kaymakamlık ve kurum binaları olacak şekilde projelendirme aşaması devam ediyor. Mevcut hükümet konağı da güçlendirme çalışmaları yapılarak belediye binası olarak tahsis edilecek. 2 katlı belediye binamızda ilçemize gelecek olan öğrencilerimize tahsis edilmek üzere yurt veya misafirhane olarak projelendirilecek.”

TÜRKİYE’NİN 4.’SÜ OLACAĞIZ.

“Sağlık Turizmine Can Suyu diye bir proje hazırladık. Yani termal bir hastane projesi. Fizibilite çalışmaları tamamlandı. Düşük maliyetle yüksek bir kazanç sağlayacağı, Kurşunlu’nun ve Çankırı’nın adını Türkiye duyuracağı bir rapor çıktı. Çavundur Mahallemizdeki termal suyun 7 km hat ile ilçemizdeki mevcut hastahaneye getirerek Kaplıca Destekli Yüksek Nitelikli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucağız. Şuan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hastanemizde aktif olarak çalışıyor. Türkiye’de 3 tane termal hastane var. Projemiz gerçekleştiğinde 4. olacak ve Ankara başta olmak üzere özellikle Karadeniz bölgesine hizmet edecek. Çankırı’nın sağlık turizmine önemli bir katma değer sağlayacak.”

ATATÜRK VE CUMHURİYET İSİMLERİNİ YAŞATACAĞIZ.

“Belediye başkanı olduğumda ilçede ne Atatürk  ne de Cumhuriyet ile ilgili herhangi bir isim yoktu. Gelir gelmez tamamladığımız Kültür Merkezine Atatürk ismini verdik. İlçemizden geçen derenin üstünü kapatarak yeni bir çarşı ve cadde oluşturduğumuz eski Rıhtım Sokağını da, Cadde statüsüne geçirerek ismini de Cumhuriyet Caddesi verdik. Cumhuriyet caddesinin alt yapısını tamamladık. Üst yapısını da tamamladıktan sonra ilçemize hem kültür sokağı, hem de ikinci bir çarşı kazandırmış olacağız.”

ÖDÜLLÜ YARIŞMA YAPIP GEREKİRSE REFERANDUMA GİDECEĞİZ.

VİCDANIM RAHAT

HALK BANKASINDAN ONAY ÇIKTI ŞUBE AÇILIYOR.

GÖRÜNTÜDEN RAHATSIZIM KURŞUNLU’YA YAKIŞMIYOR.

KONU BAŞLIKLARI GÜNCELLENMEYE DEVAM EDİYOR. TAKİPTE KALIN

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

open